UkrainianRussian
Темпера та темперні фарби
There are no translations available.

ТемпераТемперні фарби можна використовувати для живописних та декоративно-оформлювальних робіт на папері, полотні, картоні та по дереву. 
Після висихання утворюють непрозору плівку, яка слабко розмивається водою або не розмивається взагалі. 
Темперні фарби уявляють собою тонкодисперсну суспензію органічних та неорганічних пігментів, основою яких є полівінілацетатна емульсія (ПВА) із додаванням стабілізаторів та структуруючих речовин. 
Темпера вирізняється  більшою щільністю та еластичністю плівки, відсутністю жовтизни та стійкістю до старіння, внаслідок чого її можна використовувати у висококорпусній манері живопису. Плівка темперних фарб прекрасно протистоїть механічним і атмосферним діям, що дозволяє віднести їх до групи художніх фарб, які призначені для виконання дуже відповідальних художніх творів. 
Ці фарби розбавляються водою або емульсією ПВА. Вводити будь-які інші розбавники чи змішувати їх з іншими видами фарб не варто.  Темпера ПВА абсолютно несумісна з козеїново-олійною темперою. Нанесений шар темпери ПВА при висиханні не сильно змінюється у відтінку в сторону затемнення. Це необхідно враховувати при роботі з нею. 
Полівінілацетатні темперні фарби пдозволяють багато разів переписувати твори, міксувати техніки, тощо. По завершенні робіт допускається покриття їх лапками